Na razie nie zamkną Dźwigowej. Najpierw odwodnią skarpę

Warszawa

| Fakty TVNfot. TVN Warszawa

Drogowcy nie zamkną ul. Dźwigowej. Najpierw robotnicy zajmą się wykonaniem odwodnienia skarpy i naprawą przepompowni.

Jak czytamy w komunikacie Zarządu Dróg Miejskich prace na skarpie potrwają co najmniej kilka dni. Potem przeniosą się na jezdnię ulicy Dźwigowej.

Remont za remontem

Trudno w Warszawie o ulicę, które jest remontowana częściej niż Dźwigowa. W październiku ubiegłego roku przechodziła uciążliwy dla kierowców remont. Okazało się, że to za mało, bo znów zaczęła się zapadać w tym roku. A to nie koniec problemów.

- Naprawialiśmy odwodnienia, które się pojawiły, ale napór wody nie ustawał - mówi Sobieraj. Teraz ulica ma być już ostatecznie wyremontowana. Tak w każdym razie zadecydował Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

"Przez okres letni"

Nakazał Prezydentowi miasta stołecznego Warszawy "usunięcie nieprawidłowości występujących w stanie technicznym obiektu budowlanego, tj. odcinka drogi wojewódzkiej nr 719, zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Wałowicka i Połczyńska - czytamy w komunikacie na stronie Zarządu Dróg Miejskich. Co to oznacza w praktyce?

Urzędnicy podkreślają, że jezdnię trzeba będzie ułożyć "na nowo". – To więcej niż naprawa. Będzie nowa podbudowa, nowa jezdnia, nowe odwodnienie i kolektor – wylicza rzecznik ZDM.

Na razie nie są znane koszty prac.

bf/ec