Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Na razie mróz, ale idzie ocieplenie

Warszawa

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Nawet poniżej 20 st C. na minusie mogli zobaczyć dziś warszawiacy, którzy sprawdzili rano swoje termometry. Sobota i niedziela będą słoneczne, ale mroźna. Później temperatura zacznie sukcesywnie rosnąć - prognozuje TVN Meteo.

Polska pozostaje pod wpływem wyżu znad Rosji. Płynie do nas mroźne powietrze kontynentalne ze wschodu. W dzień temperatura wyniesie od -17 do -15 stopni Celsjusza. Przez cały dzień świecić będzie słońce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie jest stabilne, w Warszawie około południa wyniesie 1027 hPa.

Idzie ocieplenie

Odrobinę mniejszy mróz będzie w niedzielę. Na rano prognozowane jest -21 st. C, w dzień ma być minimum - 15, zaś wieczorem - 16 st. C. Wiatr będzie słaby.

Od poniedziałku mróz zelżeje, a w całym kraju spadnie śnieg. Średnia temperatura będzie sukcesywnie rosnąć. W środę mróz ma być już jednocyfrowy.

WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

bako/mz