Na Pradze Północ znaleźli... aksolotle meksykańskie

Warszawa

fot. straż miejska
fot
fot. straż miejska
fot
fot. straż miejska
fot

- Pierwszy raz mieliśmy do czynienia z takim okazem – mówi tvnwarszawa.pl Monika Niżniak, rzecznik straży miejskiej. Chodzi o... aksolotla meksykańskiego, a właściwie dwie sztuki, które zostały znalezione na jednym z warszawskich osiedli.

- To pobiło wszystkie interwencje ekopatrolu, mieliśmy do czynienia z gadami, płazami, jaszczurkami, wężami, mieliśmy nawet spacerującego kraba ulicą Marszałkowską kilka lat temu - mówi rzeczniczka. – Ale nigdy nie spotkaliśmy się z tak egzotycznym zwierzęciem - podsumowuje.

Trafiły do zoo

Około godz. 10 ekopatrol dostał informację od kobiety, że na jednym z praskich osiedli - w wiadrze są dwa zwierzątka. Była przekonana, że to jaszczurki. Gdy strażnicy przyjechali na miejsce zobaczyli egzotyczne zwierzątka. - Zakładamy niestety, że ktoś się ich pozbył. Chyba nie wiedział do końca co kupuje - zaznacza Niżniak.

Aksolotl meksykański to płaz – żyje w ciemnościach i jaskiniach, w wodzie. W naturalnych warunkach można go spotkać tylko w Meksyku. Może żyć 10-15 lat. Strażnicy miejscy przekazali płazy do zoo.

ran//ec