Na półfinał do Warszawy przyjedzie 30 tys. kibiców

Warszawa

PAP/Piotr PędziszewskiKonferencja Ministerstwa Sportu

W czwartek na Stadionie Narodowym odbędzie się drugi mecz półfinałowy i zarazem ostatni w tym turnieju w Polsce. W stolicy Niemcy zmierzą się z Włochami.

- Spodziewamy się, że Niemcy przyjadą raczej samochodami, Włosi wybiorą transport lotniczy. Trochę szkoda, że to nie z Anglią odbędzie się ten półfinał, bo byłaby kolejna okazja by dać kibicom odpowiedź na film BBC – mówiła na konferencji prasowej minister sportu Joanna Mucha.

30 tysięcy kibiców

Ministerstwo szacuje, że na mecz półfinałowy przyjedzie do Polski około 30 tysięcy kibiców obu drużyn.

Jednocześnie minister zapraszała do odwiedzania stref kibica. – Mamy już grubo ponad 2 mln frekwencji, a chcielibyśmy dojść do 3 mln. W strefach kibica jest sporo atrakcji, więc myślę, że ten wynik uda się osiągnąć – mówiła Mucha.

Najwięcej Niemców?

Prawdopodobnie najliczniejszą grupą kibiców, ze względu na niedużą odległość, będą Niemcy. Już wykupili ponad 8 tys. miejsc na Stadionie Narodowym, a sprzedaż wciąż trwa.

- Na razie nie mamy informnacji ile dokładnie czarterów do nas przyleci, bo dopiero od wczoraj wiadomo, że zagrają Włosi z Niemcami. Myślę, że we wtorek będziemy mieli pełną listę – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik Portów Lotniczych.

mjc//ec