Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Na placu Zamkowym widać już święta

Warszawa

fot

Rano na placu Zamkowym pojawiły się maszyny, które zaczęły ustawiać konstrukcję z zielonych kręgów. 17 takich pierścieni utworzy 27-metrową choinkę. Światełka na świątecznym drzewku, wraz z resztą iluminacji Traktu Królewskiego rozbłysną 3 grudnia.

Rozświetlenie ogromnej choinki będzie kulminacyjnym punktem zabawy podczas sobotniego koncertu na placu Zamkowym, inaugurującego sezon bożonarodzeniowy. Rozbłysk światełek na 6 kilometrach kabli oplatających choinkę poprzedzi wspólne odliczanie zgromadzonych na placu warszawiaków.

Jarmark już ruszył

Od 3 grudnia iluminacja będzie wieczorami rozświetlać uliczki i Rynek Starego Miasta, Podwale, pl. Zamkowy, Trakt Królewski, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie i Belwederską do Goworka. Rozbłyśnie także pl. Grzybowski i ul. Emilii Plater. Znane z zeszłego roku dekoracje ze świetlnymi fontannami i ściany "topniejącego" lodu przygotowała firma Multidecor.

Na Rynku już w miniony weekend rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy. Aż do 8 stycznia w godzinach od 12.00 do 20.00 będzie można na nim zaopatrzyć się w tradycyjne wyroby spożywcze i świąteczne akcesoria.

Montaż choinki na Placu Zamkowym - fot
Wielkie bombki na wielkiej choince - fot
Przygotowania do montażu bombek - fot
Największa w mieście - fot

js/roody