Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Na nowy skwerek przy Chmielnej jeszcze poczekamy

Warszawa

fot. Gordo Studio
fot. Gordo Studio
fot. Gordo Studio
fot. Gordo Studio
fot. Gordo Studio
fot. Gordo Studio

Fiaskiem zakończyło się poszukiwanie firmy, która miała zmodernizować skwerek na Chmielnej. Co prawda chętny się zgłosił, ale za swoją pracę zażądał więcej niż zarezerwowali na ten cel urzędnicy. Władze Śródmieścia z planów jednak nie rezygnują - ogłosiły kolejny przetarg.

- Liczymy, że w drugim podejściu skwer będzie miał szczęście i rozpoczniemy prace jeszcze w tym roku - mówi Urszula Majewska, rzecznik Śródmieścia. Za dwa tygodnie dowiemy się ile firm, a przede wszystkim za ile, chce zmodernizować skwerek leżący pomiędzy Nowym Światem a Bracką.

Część prac wiosną

Poprzednie podejście się nie udało, bo firma, która się zgłosiła chciała zbyt dużo za modernizację. - Zarezerwowane mamy ok. 600 tys. zł. Oferent przewyższył przeznaczoną kwotę - zaznacza Majewska.

Urzędnicy liczyli, że prace uda się zakończyć do 30 listopada. Teraz plany muszą zweryfikować. Jeżeli drugi przetarg się powiedzie, to część prac zostanie przeniesionych na przyszły rok. - W tym roku zakończylibyśmy prace trwałe – związane z gruntem – tłumaczy Majewska. Chodzi m.in. o przebudowę nawierzchni na granitową wokół klombu, ale także stworzenie chodnika i siedzisk na samym klombie.

Wiosną przyszłego roku ma być nasadzona kolorowe roślinność, która wieczorami będzie podświetlana reflektorami.

ran/ec