Na nowy rok: śnieg i gołoledź

Najnowsze

| koreajoongangdaily.joinsmsn.comTVN Warszawa

Nowy rok przyniósł ze sobą lekkie ocieplenie. Słupki rtęci na naszych termometrach wzrosły do -1 stopnia Celsjusza. – Możemy jednak spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. To oznacza, że drogi mogą zamarznąć – informuje Weronika Diallo, prezenterka pogody.

- Wczoraj bardzo dokuczał nam wiatr. Dzisiaj zesłabł do 30 kilometrów na godzinę – opowiada Weronika Diallo. Oprócz tego dzisiaj możemy spodziewać się lekkich przejaśnień.

Śliski tydzień

W nadchodzącym tygodniu również możemy liczyć na trochę słońca. W poniedziałek i wtorek temperatura spadnie do -4 stopni. Od środy znowu zrobi się cieplej. Temperatura ma wzrosnąć do -1 stopnia C. W czwartek natomiast możemy spodziewać się opadów śniegu z deszczem, który będzie zamarzał.

- Przygotujmy się nie śliskie drogi i chodniki – mówi prezenterka pogody. – Nie będzie zimno, ale to ważna informacja dla kierowców – dodaje.

Będziemy czuć się źle

Przez cały tydzień meteopaci mogą czuć się źle. – Biometr będzie bardzo niekorzystny. Senność, zmęczenie i rozkojarzenie mogą być tego skutkami – zapowiada Weronika Diallo.

aq