Na mecz najszybciej komunikacją. Metro częściej, dodatkowe kursy

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plNa mecz komunikacją miejską

Jak najwygodniej dotrzeć na stadion? Oczywiście komunikacją miejską - twierdzi Zarząd Transportu Miejskiego i w dniu meczu wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy. Metro pojedzie częściej, będą też dodatkowe autobusy i tramwaje.

8 października piłkarze reprezentacji Polski i Danii wybiegną na murawę Stadionu Narodowego. Tego dnia kibice oraz posiadacze zaproszeń i akredytacji skorzystają z komunikacji miejskiej bezpłatnie.

Metro częściej

W dniu meczu metro od godz. 17.30 do 20.45 metro pojedzie częściej - co ok. 3 minuty. Na pierwszej linii do godz. 20.45 pociągi podjeżdżać będą co ok. 5 minut.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, od godz. 17.30 na trasę z placu Narutowicza do ronda Wiatraczna wyruszą tramwaje specjalnej linii 77. Będą kursować do godziny 20.45.

Przedstawiciele ZTM zachęcają również, aby w drodze powrotnej ze stadionu skorzystać z komunikacji miejskiej. Po meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Częściej będzie kursowało metro. Zmieni się też rozkład kolei.

"Dodatkowe składy metra wyjadą na trasy od ok. 22.30. Druga linia metra będzie kursowała co 3 minuty, pierwsza zaś co 5 minut. Rozkłady kolei zostaną tak skorygowane, aby ze stacji Stadion Narodowy w kierunku centrum pociąg SKM lub KM odjeżdżał co ok. 4-5 minut" - czytamy w komunikacie prasowym.

Dodatkowe kursy

W sobotę tramwaje linii 3 z przystanku Al. Zieleniecka 06 pojadą na Gocławek, a z przystanku Al. Zieleniecka 05 - do Annopola. Tu też będzie można wsiąść do dwudziestki szóstki, która zawiezie na Osiedle Górczewska.

Dodatkowe kursy autobusów linii 509 w kierunku Nowodworów rozpoczną się na przystanku Al. Zieleniecka 02, a w kierunku Gocławia – Adampolska 51. Na Bródno dojedziemy linią 903 z przystanku Al.Zieleniecka 03, na rondo Wiatraczna zaś 904 z przystanku Berezyńska 52.

"Dokument wstępu na mecz - bilet, zaproszenie lub akredytacja UEFA - uprawiają do bezpłatnych przejazdów w pierwszej strefie biletowej, od godziny 6.00 8 października od godziny 1.00 9 października. W tych godzinach posiadacze dokumentów wstępu mogą również bezpłatnie korzystać ze wszystkich parkingów Parkuj i Jedź" - informuje ZTM.

W dniu meczu czynny będzie Punktu Obsługi Pasażerów na stacji Stadion Narodowy. Od godziny 13.00 do 20.00 kupimy tam bilety czy zasięgniemy informacji.

kz/mś