Na łyżwach wokół Syrenki

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPierwsi łyżwiarze na lodowisku

Od soboty warszawiacy mogą korzystać z lodowiska na Rynku Starego Miasta. Pierwsi łyżwiarze wyjechali na taflę chwilę po godz. 16. Ślizgawka jest bezpłatna i będzie czynna przez siedem dni w tygodniu.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta pojawiło się już po raz trzeci. Ma ono kształt pierścienia i ułożone zostało wokół pomnika warszawskiej Syrenki. Jego średnica to ponad 14 m. Do dyspozycji łyżwiarzy jest blisko 600 m2 lodowej tafli.

W sobotę o godz. 16 odbyło się uroczyste otwarcie ślizgawki. Towarzyszyło mu rozświetlenie ustawionej tuż obok żywej choinki – prezentu od Lasów Państwowych. Nie zabrakło też występów artystycznych - na taflę wyjechali łyżwiarze z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Euro 6". Warszawiacy na taflę wyjechali kilka minut później.

Czynne siedem dni w tygodniu

Z lodowiska na Rynku Starego Miasta będzie można korzystać przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 10.00 do 21.00. Wstęp na ślizgawkę jest bezpłatny. Ci, którzy nie będą mieli własnych łyżew, będą mogli je wypożyczyć na miejscu. Będzie można skorzystać także z usługi ostrzenia łyżew.

Ratusz podkreśla, że lodowisko przystosowane jest do pracy nawet przy temperaturze 10°C, jednakże deszcze mogą znacznie pogorszyć stan tafli lodu.

Jak informuje miasto, w ubiegłym roku na lodowisku bawiło się ponad 32 tysiące osób.

Otwarcie lodowiska na Rynku Starego Miasta
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

jk