Na linie nad płytą Narodowego. "Najszybsza tyrolka w Polsce"

Warszawa

TVN24Ekstremalny Narodowy

235 metrów- tyle ma najszybsza kolejka tyrolska w Polsce, która już od piątku będzie dostępna dla warszawiaków na Stadionie Narodowym. Osiąga prędkość niemal 60 km/h i rozwieszona jest 50 metrów nad ziemią. – Zjazd jest naprawdę ekstremalny – zapewnia rzecznik stadionu.

- Jest to najszybsza kolej tyrolska w Polsce. 235 metrów, które mkniemy z prędkością blisko 60 km/h. To są fajne emocje i zjazd jest naprawdę ekstremalny. Dzisiaj to inauguruje projekt Ekstremalny Narodowy. Dzięki temu, że mamy kolej tyrolską uzyskaliśmy najszybszy trakt prowadzący z północnej części stadionu na południową – mówi Piotr Glinkowski rzecznik Stadionu Narodowego.

Nad całym boiskiem

Kolejka tyrolska na Stadionie Narodowym to aktywność, która pojawiła się w ramach projektu "Ekstremalny Narodowy". Gabaryty Narodowego pozwalają rozpiąć "tyrolkę" po przekątnej całego boiska - od najwyższego punktu trybun aż po wewnętrzną promenadę areny – czytamy na stronie stadionu.

Koszt zjazdu z instruktażem to 39 złotych a bilet ulgowy to 29 złotych. W ofercie jest również specjalny zjazd dla dwóch osób - bilet tandemowy.

lata/ec