Na Idzikowskiego na razie bez mandatów. Ale patrole będą tam wracać

Warszawa

tvnwarszawa.pl/ Kontakt 24Patrole policji skończyły dziką jazdę na Idzikowskiego

Kierowcy przestraszyli się widoku radiowozów, więc policja nie wystawiła ani jednego mandatu pilnując ul. Idzikowskiego. Wcześniej niektórzy kierowcy rozjeżdżali tam pas zieleni próbując ominąć korek. - Działania w tym miejscu będą kontynuowane - zapowiadają mundurowi.

- Policjanci w dniu 15.12.2016r. na ulicy Idzikowskiego nie wystawili żadnego mandatu. Kierowcy widząc patrol policji nie próbowali przejechać po pasie zieleni, jak również nie łamali w tym miejscu przepisów ruchu drogowego - poinformował w poniedziałek Piotr Świstak z zespołu prasowego policji.

Funkcjonariusze zapowiedzieli, że działania w tym miejscu będą kontynuowane, i że zostało ono objęte dozorem przez patrole.

Cwaniacy omijali korek

O tym, co dzieje się na Idzikowskiego, napisaliśmy po sygnale od czytelnika. Na Kontakt 24 dostaliśmy nagranie, na którym widać, jak cwaniacy omijają korek. Bez żenady wjeżdżają na całkiem już rozjeżdżony pas zieleni i jadą nim w swoją stronę.

Kolejni czytelnicy napisali, że taka jazda w tym miejscu to norma. "Jeżdżę Idzikowskiego codziennie do pracy i mogę potwierdzić, że za każdym razem wygląda to tak samo. Co więcej, z obserwacji mogę powiedzieć, że amatorzy niszczycielskich zachowań powtarzają swoje rajdy codziennie. Znam na pamięć przynajmniej 5 nr rejestracyjnych" - napisała na warszawa@tvn.pl Olga.

Przejazd po pasie zieleni
Michał / Kontakt 24

"Niedasizm" służb

Informując o sprawie, domagaliśmy się reakcji ze strony służb i urzędników. Wszyscy bezradnie rozłożyli ręce tłumacząc, że "nie mają uprawnień" (straż miejska), że sprawę należy zgłaszać mailowo (policja), że "nie znają tematu i sygnały nie dotarły" (urząd dzielnicy).

Po kilku dniach pojawiła się jednak szansa na utemperowanie bezczelnych kierowców. W ubiegłym tygodniu na ulicy Idzikowskiego pojawił się wspólny patrol policji i straży miejskiej, a komendant straży miejskiej miał zwrócić się do zarządcy terenu o rozpatrzenie możliwości wprowadzenia w tym miejscu rozwiązań typu bariery architektoniczne.

Jak widać wspólne patrole funkcjonariuszy, przyniosły efekty. Przynajmniej na razie.

W czwartek relacjonowaliśmy pojawienie się patroli na Idzikowskiego:

Patrole na Idzikowskiego
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

md/pm