Na hulajnogach i pieszo przez ruchliwą arterię

Warszawa

TVN24Na hulajnodze przez Aleje Jerozolimskie

Pokonali dwie trzypasmowe jezdnie i torowisko. Dwoje pieszych i dwie osoby na hulajnogach postanowiły skrócić sobie drogę. Ruchliwą aleję w centrum miasta przemierzyli "na dziko". Sytuację zarejestrował operator TVN24.

Do sytuacji doszło w piątek rano w Alejach Jerozolimskich, w okolicy przejść podziemnych pod rondem Dmowskiego.

Sześć pasów i torowisko

Na filmie widzimy dwie osoby - dziewczynkę i mężczyznę - na hulajnogach. Stoją na torowisku między jezdniami Alej Jerozolimskich i czekają aż przejadą auta. W tej okolicy ich nie brakuje. Chwilę później, spokojnym krokiem, dołączają do nich dwie kolejne osoby – już bez hulajnóg.

Po chwili wszyscy przedostają się na drugą stronę jezdni: dwie osoby spacerem, dwie na hulajnogach.

Policja: zachowanie niedopuszczalne

- Widoczne na filmie zachowanie pieszych jest niedopuszczalne. Przechodzenie przez jezdnię z wydzielonym torowiskiem jest zabronione i grozi poważnymi konsekwencjami i nie chodzi odpowiedzialność karną – komentuje podkom. Paweł Przestrzelski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodaje policjant, dwie jezdnie z trzema pasami ruchu to ogromne ryzyko pojawienia się samochodu, którego kierowca z pewnością nie będzie spodziewał się w tym miejscu pieszego. - Do tego torowisko, na którym jadący nawet z niewielką prędkością tramwaj potrzebuje wiele metrów na zatrzymanie - zauważa Przestrzelski.

kz/b