Na Grota luźniej, na Poniatowskiego ciaśniej

Warszawa

Maciej Wężyk/ tvnwarszawa.plW wakacje mniej aut na Grota-Roweckiego

- Tego lata odnotowaliśmy spadek natężenia ruchu na mostach o blisko 5 proc. – poinformował Zarząd Dróg Miejskich, który w lipcu policzył auta przejeżdżające przeprawami. Wyniki porównano z wyliczeniami z wiosny tego roku.

Mostem Grota–Roweckiego wiosną tego roku poruszało się 158 620 pojazdów, latem już o ponad 10 tys. pojazdów mniej. Sytuacja wygląda podobnie na innych mostach. Mostem Gdańskim latem tego roku jeździło średnio tysiąc pojazdów mniej, niż to miało jeszcze miejsce wiosną tego roku.

ZOBACZ STATYSTYKI Z WIOSNY TEGO ROKU.

Odstraszyły remonty

Na moście Śląsko–Dąbrowskim odnotowano spadek ruchu o 4,5 proc., a na moście Łazienkowskim ponad 20 proc. spadek. - Jednak w tym przypadku nie powinno być to zaskoczeniem, nie tylko ze względu na okres urlopowy, ale przede wszystkim ze względu na prace, które były wykonywane na tym obiekcie, przy wymianie dylatacji – przekonuje ZDM.

Zobacz jak wyglądało burzenie estakad Trasy Łazienkowskiej:

Rozbiórka rozpoczęta
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Najpopularniejszy Poniatowskiego

Zupełnie inaczej jest z mostem Poniatowskiego. Z niego w wakacje kierowcy korzystali najchętniej. W porównaniu z wiosną natężenie ruchu wzrosło o 26 proc. (to o 14 tys. więcej pojazdów). Podobnie jest z mostem Skłodowskiej-Curie, tam ruch wzrósł o dwa punkty procentowe.

Dziury w jezdni mostu Północnego. Zobacz film:

Poważne problemy na moście
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

bf//ec