Na górze Czarny Protest, pod ziemią rekord frekwencji

Warszawa

archiwum TVNStacja metra Dworzec Wileński

Ponad 150 tysięcy warszawiaków skorzystało z II linii metra w dniu, w którym na ulicach trwał Czarny Protest.

23 marca na ulicach Warszawy trwały protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Przeszły dwie manifestacje, które w kulminacyjnym monecie wspólnie udały się w kierunku siedziby Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej.

Podczas szczytu komunikacyjnego centrum miasta było częściowo nieprzejezdne, autobusy i tramwaje już od godziny 15 były kierowane na trasy zastępcze.

Wielu pasażerów skorzystało z rad ZTM-u i wybrało metro.

Rekordowa II linia

Na stacje II linii weszło ich łącznie 156 227. "To najwięcej pasażerów od listopada 2017 roku. I prawie 10 procent więcej w stosunku do średniej dla dnia powszedniego z tego miesiąca" - informuje ZTM.

Największą popularnością cieszyła się stacja Dworzec Wileński, na którą weszło tego dnia 30 309 osób.

Rekordowa liczba pasażerów przeszła tego dnia przejściem łączącym obie linie metra. Jak podaje ZTM, z pierwszej do drugiej linii metra przesiadło się 29 364 pasażerów. W przeciwnym kierunku łącznikiem przeszło 28 443 osób. - W sumie z przejścia skorzystało 57 807 pasażerów. Najwięcej od 2015 roku, kiedy rozpoczęło się prowadzenie pomiarów - mówi Wiktor Paul z biura prasowego ZTM.

I dodaje, że w łączniku są zamontowane kamery, skierowane pionowo w dół, rejestrujące przechodzących tamtędy ludzi. Zliczaniem zajmuje się komputer.

Dane dotyczące liczby pasażerów korzystających z poszczególnych stacji metra pochodzą z bramek biletowych.

ZOBACZ RELACJĘ Z MANIFESTACJI I MARSZY PODCZAS CZARNEGO PIĄTKU:

Protest na NowogrodzkiejTVN24
wideo 2/15

kk/r