Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Na gorącym uczynku złapali złodzieja rowerów

Warszawa

ksp.waw.plRower mu sie spodobał

Rafał L. połasił się cudze rowery przy ul. Hlonda. Jednak, gdy próbował uciekać na skradzionym "góralu" powstrzymała go ochrona. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo na jego koncie.

Dzięki szybkiej reakcji ochrony budynku przy ul. Hlonda, został zatrzymany zuchwały złodziej rowerów. Rafał L. podszedł do stojaka z rowerami i próbował ukraść białego "górala".

Nie udało mu się nim odjechać, ponieważ powstrzymała go ochrona. Jak później tłumaczył 23-latek wziął rower, gdyż "bardzo mu się spodobał i chciał tylko sprawdzić jego cenę".

Nie pierwsza kradzież

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Jak się okazało Rafał L. mógł już na początku lipca ukraść rower z garażu podziemnego przy ul. Hlonda. Wszystko wskazuje na to, że niedługo usłyszy kolejne zarzuty. 23-latek został we wtorek tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

lata/b