Na głowie kominiarka, w ręku "pistolet". Napad na stację zarejestrowała kamera

Najnowsze

KPP WołominNapad na stację paliw w Markach - monitoring

Zamaskowany mężczyzna napadł na stację paliw w Markach. Wymachując przedmiotem przypominającym broń, groził ekspedientce. Zabrał pieniądze. Policja ujawniła nagranie ze zdarzenia i apeluje o pomoc w identyfikacji napastnika.

Była środa, 17 kwietnia, dochodziła godzina 21.38. Na stację benzynową przy ulicy Fabrycznej w Markach wszedł zamaskowany mężczyzna. Napad zarejestrowały kamery monitoringu.

"Około 23 lat"

Na nagraniu udostępnionym przez wołomińską policję widać, jak podszedł do lady. Położył na niej czarną torbę. W ręku trzymał przedmiot wyglądający jak pistolet. Mierzył z niego w stronę pracownicy stacji, która wyciągnęła pieniądze z kasy i włożyła je do torby. Sprawca zgarnął ją i uciekł.

Policja nie zdradza, jaką kwotę ukradł. Apeluje jednak o pomoc w identyfikacji mężczyzny. Do nagrań i zdjęć z miejsca zdarzenia załączony został rysopis:

"Mężczyzna około 23 lat, wzrostu około 170 cm, szczupła budowa ciała, ciemna oprawa oczu, ubrany w koszulkę z długim rękawem koloru ciemnego, spodnie czarne, buty sportowe z zieloną podeszwą, na głowie kominiarka z gładkiego materiału i chustka czarnego koloru typu 'arafatka' jakiej używają pseudokibice na stadionach".

Apelują o pomoc

"Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciach mężczyznę, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Sportowej 5 w Markach" - czytamy w komunikacie na stronie Komendy Stołecznej Policji.

Informacje można przekazać osobiście,, stawiając się na komisariacie w Markach lub w dowolnej jednostce na terenie kraju. Możliwy jest również kontakt telefoniczny (Komisariat Policji w Markach: 22 781 20 23, 22 60 47 761, Komenda Powiatowa Policji w Wołominie: 22 776 20 21) lub mailowy (komendant.kp-marki@ksp.policja.gov.pl).

kk/b