Najnowsze

Na Euro odnowią schody pod rondem Dmowskiego

Najnowsze

ZDMSchody do remontu

Kolejny szybki remont na Euro 2012. W maju do przejścia podziemnego pod rondem Dmowskiego zejdziemy po nowych schodach - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. Modernizacja ma rozpocząć się w połowie marca – pisze "Życie Warszawy".

To między innymi przejściem podziemnym pod rondem Dmowskiego fani futbolu dotrą do strefy kibica przed Pałacem Kultury i Nauki. Miasto nie chce się za nie wstydzić.

Wymienione zostaną stopnie. – W tej chwili położony jest tam kamień na betonie. Planujemy zdemontować tę konstrukcję i zastąpić ją blokami kamiennymi – tłumaczy w rozmowie z "ŻW" Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. Te mają być trwalsze. Po remoncie zmniejszy się również ryzyko poślizgnięcia przez pieszego - podaje ZDM.

Ściany przy schodach zostaną uszczelnione.

Na pierwszy ogień pójdą schody przy Cepelii i hotelu Novotel. Jak informuje Gałecka, jeżeli wystarczy pieniędzy, robotnicy zajmą się również zejściem przy Rotundzie.

Wykonawcą prac jest konsorcjum Intop/Mosty Warszawa.

Windy ciągle niedostępne

A co z nowymi windami do podziemi, które miały zacząć działać w grudniu? ZDM wciąż nie podaje konkretnego terminu ich uruchomienia. W rozmowie z "ŻW" rzeczniczka zadeklarowała, że mają być dostępne "wkrótce". - Czekamy teraz tylko na decyzję Urzędu Dozoru Technicznego - informuje ZDM.

Jak już pisaliśmy, ZDM miał problem z wykonawcą dźwigów.

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości