Najnowsze

Na Dworcu Centralnym próbował wskoczyć do odjeżdżającego pociągu

Najnowsze


Młody mężczyzna próbował wskoczyć do pociągu odjeżdżającego z Dworca Centralnego w Warszawie. Jak relacjonował Reporter 24, udało mu się otworzyć drzwi, ale wpadł pod rozpędzający się skład. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

O zdarzeniu poinformował nas pan Jakub Bocheński, który znajdował się na tym samym peronie.

- Chłopak chciał wskoczyć do odjeżdżającego pociągu. Udało mu się otworzyć drzwi, ale niestety wpadł pod rozpędzający się pociąg. Na skraju peronu została jedynie błękitna walizka - relacjonował pan Jakub.

"Rzuciliśmy się biegiem do ratowania chłopaka"

Jak dodał, nim pociąg się zatrzymał, przejechał prawie cały peron. - W mojej głowie najgorsze myśli. Ku zdziwieniu wszystkich oczekujących, na torach dostrzegliśmy jego postać. Rzuciliśmy się biegiem do ratowania chłopaka i wyciągnięcia go z torów. Na szczęście okazało się, że prawie nic mu się nie stało. Był w ogromnym szoku, ale bez żadnych widocznych obrażeń - powiedział.

"Skok był nieudany"

Podkomisarz Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji potwierdził, że funkcjonariusze byli na miejscu.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy w sobotę około godziny 19.30. Chłopak miał spóźnić się na pociąg i próbował wskoczyć do pociągu, który już ruszał. Skok był nieudany i chłopak wpadł pod pociąg - powiedział policjant.

Jak dodał, nic mu się nie stało.

- Działania policji polegały na spisaniu chłopaka i sprawdzeniu, czy nic mu nie dolega - poinformował Świstak. Młody mężczyzna został wypuszczony.

MSW/ak

Dworzec Centralny od niedawna jest zabytkiem:

[object Object]
Konserwator o fontannie TVN24
wideo 2/2

Źródło zdjęcia głównego: Jacek Bocheński/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości