Na dniach otworzą łącznik Jerozolimskich z obwodnicą

GDDKiATrasa czeka na owtarcie

"Najwcześniej w poniedziałek kierowcy pojadą odcinkiem trasy S8 Salomea-Opacz" – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Nadzór budowlany przekonuje, że jest szansa na kontrolę jeszcze dzisiaj.

Chodzi o prawie dwukilometrowy odcinek trasy S8, który znajduje się między węzłem Salomea (połączenie ul. Nowolazurowej z Al. Jerozolimskimi i trasą S8) a węzłem Opacz (połączenie z Południową Obwodnicą Warszawy). - Chcemy, żeby jak najszybciej, można było udostępnić węzeł Salomea i połączenie z węzłem Opacz kierowcom. Niezbędna jest pozytywna opinia Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Wniosek o użytkowanie drogi już złożyliśmy – mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Do sprawy odniósł się w poniedziałek rano nadzór budowlany. - Jest szansa, że kontrola odbędzie się jeszcze dzisiaj - powiedział tvnwarszawa.pl Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

26 listopada otwarto jedynie jeden wiadukt w ciągu Al. Jerozolimskich, jadąc od Pruszkowa w stronę centrum.

Wciąż zamknięty jest również zjazd z POW w Al. Jerozolimskie w stronę Pruszkowa. - Wykonawca deklaruje zakończenie robót wykończeniowych w tym miejscu i przekazanie całej dokumentacji do nadzoru budowlanego do poniedziałku - wyjaśnia Tarnowska.

Połączenie czeka na otwarcietargeo.pl

Opóźniona inwestycja

Początkowo inwestycja miała zostać zakończona w sierpniu 2012.

Jak tłumaczyła w listopadzie w rozmowie z tvnwarszawa.pl Tarnowska, opóźnienie wynikało z tego, że prace były prowadzone w terenie mocno zurbanizowanym. Trzeba było między innymi przebudować podziemne instalacje.

Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica jest jedną z priorytetowych inwestycji rządowego "Programu budowy dróg na lata 2011 – 2015". W miejscowości Janki trasa połączy się z drogami krajowymi nr 7 i 8. Dzięki temu skrócić ma się czas wyjazdu z Warszawy w kierunku Katowic i Krakowa.

W listopadzie otwarto wiadukt na węźle Salomea. Na nagraniu naszego reportera widać też plac budowy i trwające na nim prace:

Otworzyli wiadukt w Al. Jerozolimskich
Otworzyli wiadukt w Al. JerozolimskichDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości