Na czerwonym przez rondo. MZA: to niedopuszczalne

TVN Warszawa

Łukasz / Kontakt 24Przejechał na czerwonym

Miejskie Zakładu Autobusowe krytycznie odniosły się do wyczynu kierowcy, który przejechał na czerwonym świetle przez rondo Zesłańców Syberyjskich. Zapowiadają, że będą sprawę wyjaśniać.

"Zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne, jest to stwarzanie zagrożenia dla pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego" – napisał w mailu do naszej redakcji Adam Stawicki, rzecznik MZA. I zapowiedział, że spółka chce przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.

O komentarz poprosiliśmy też Komendę Stołeczną Policji. W sekcji prasowej policji usłyszeliśmy, że link do filmu został przesłany do wydziału ruchu drogowego, gdzie "będzie analizowany".

"Wymusił pierwszeństwo"

To reakcja na film od Reportera 24, który opublikowaliśmy na tvnwarszawa.pl. Dotyczy zdarzenia z godz. 11 w niedzielę. Na nagraniu od Łukasza widać, że kierowca autobusu linii 191 skręcał z ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Al. Jerozolimskie, w kierunku Włoch. "Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, wymuszając pierwszeństwo przejazdu na kierowcach skręcających z al. Prymasa Tysiąclecia w Al. Jerozolimskie" – napisał Łukasz. ran/r