Na czerwonym i przez podwójną ciągłą... miejskim autobusem

Warszawa

Tomeks65Autobus

Na skrzyżowanie wjechał na czerwonym świetle. Do tego mijał samochód na podwójnej ciągłej. Takie "wyczyny" kierowcy miejskiego autobusu nagrał i umieścił na portalu tvnwarszawa.pl Tomeks65. Kierowca najprawdopodobniej straci pracę.

Reporter24 filmował ruch drogowy ze swojego auta. Na nagraniu, które umieścił w tvnwarszawa.pl, widać pieszych przygotowujących się do przejścia przez jezdnię. Gdy światło pomarańczowe zmienia się na czerwone, samochód internauty przepisowo zwalnia i zatrzymuje się przed pasami. Około dwóch sekund później stojący na światłach samochód mija rozpędzony autobus linii 170. Przecina przy tym ciągłą linię.

Zażądamy wyjaśnień

- Nie ma żadnych wątpliwości, że kierowca autobusu, należącego do przewoźnika PKS Grodzisk Mazowiecki popełnił wykroczenie w ruchu drogowym i stworzył duże zagrożenie - przyznaje Igor Krajnow z Zarządu Transportu Miejskiego. - Nie mamy kompetencji, by karać przewoźników za wykroczenia w ruchu drogowym. Zażądamy jednak wyjaśnień - dodał.

Radosław Marek, wiceprezes PKS Grodzisk Maz. Sp zo.o. zapewnia, że nie będzie czekał na oficjalne pismo z ZTM i zapowiada ukaranie kierowcy. - Zleciłem już ustalenie jego danych. Może się spodziewać zwolnienia z pracy - mówi Marek. - Dla takiego zachowania nie ma usprawiedliwiania - ucina.

wp/roody