Na co miasto wyda miliony? Zagłosują też dzieci

Warszawa

TVN24Reportaż programu "Polska i Świat"

W Warszawie także niepełnoletni będą mogli wybierać, na co pójdzie część wydatków miasta z tzw. budżetu partycypacyjnego. Do podziału w 18 dzielnicach jest w sumie 25 mln zł – pisze "Rzeczpospolita".

- Pomysły na ich wykorzystanie mogą zgłaszać nie tylko osoby pełnoletnie, ale też młodsze, byle za zgodą opiekuna prawnego – mówi rzecznik stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb.

Limitu wieku nie ma

Które projekty będą realizowane? Zdecydują mieszkańcy. Limitu wieku bowiem przy głosowaniu, do którego dojdzie latem, nie ma – podkreśla "Rz".

- Chcemy zaangażować na poważnie w życie miasta młodych ludzi i pokazać im, że można rozmawiać i wspólnie dochodzić do fajnych rozwiązań – zaznacza Kłąb.

Według regulaminu przeprowadzania budżetu partycypacyjnego w stolicy, gdy głosuje nieletni, do jego formularza musi być dołączona zgoda opiekuna prawnego.

Jak przypomina gazeta, pomysł zgłosiła w grudniu Polska Razem Jarosława Gowina, co spotkało się z kpinami. Teraz podobne rozwiązanie wybrała rządzona przez PO stolica – zauważa "Rz".

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDŻECIE PARTYCYPACYJNYM.

"Dzielimy faktyczne pieniądze"
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

PAP/ran