Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Na Centralnym bez utrudnień

Warszawa

Fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Luźno na peronach i w punkcie informacji. Strajk w Przewozach Regionalnych nie spowodował chaosu na dworcu Centralnym. Część z pasażerów przesiadła się do pociągów TLK, a pozostali wybrali inne środki transportu. Wszystko przebiega płynnie i szybko.

Przed strajkiem istniały obawy, że spowoduje on chaos między innymi na głównym warszawskim dworcu. Okazało się jednak, że pasażerowie są dobrze zorientowani w sytuacji i na stacji panuje spokój.

Z uśmiechem

W hali głównej dworca, Przewozy Regionalne uruchomiły specjalny punkt informacyjny. Niewiele jednak było osób, które próbowały zasięgnąć informacji na temat sytuacji w związku ze strajkiem

- Większość osób orientowała się jeszcze przed protestem, pytając czy w ogóle do niego dojdzie - mówi Michał, pracownik Przewozów Regionalnych dyżurujący w punkcie. - Ludzie korzystają z innych pociągów, sytuacja jest spokojna i uniknęliśmy chaosu - dodaje.

Brak porozumienia

Strajk generalny w Przewozach trwa od północy i skończy się 24 godziny później. W środę na tory nie wyruszył żaden pociąg spółki, w tym dalekobieżne InterRegio. W razie braku porozumienia z zarządem związki zawodowe grożą kolejnym, tym razem 48-godzinym protestem za tydzień.

bś/ec