Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Na budowie Północnego "wszystko zależy od pogody"

Warszawa

film Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Drogowcy powoli oswajają się z myślą, że do końca roku może nie udać się oddać części drogowej mostu Północnego. Jednak jak podkreślają, wszystko zależy od pogody. - Jeżeli okaże się, że zima będzie bardzo wczesna i mroźna będziemy musieli zweryfikować nasze plany - przyznała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

- Mamy plan, aby część drogową mostu oddać do końca tego roku. Bierzemy pod uwagę to, że harmonogram może ulec zmianie, chociażby z uwagi na warunki atmosferyczne- dodała Agata Choińska.

- Nie wykonuje się określonych robót na budowie w przypadku kiedy temperatura jest zbyt niska bądź też wilgotność zbyt duża i na ten czynnik nie mamy wpływu – poinformowała rzeczniczka.

Coraz więcej niepewności?

Jeszcze kilka miesięcy temu drogowcy twardo utrzymywali, że chcą oddać część drogową przeprawy do końca roku. Teraz powoli próbują "zaszczepić" w świadomości warszawiaków możliwe opóźnienie. Pierwszy raz było to po naszej publikacji, na temat podmywanego filaru nurtowego po stronie bielańskiej. Wtedy Agata Choińska z biura prasowego ZMiD pytana o datę oddania mostu, w odpowiedzi coraz silniej akcentowała słowa: "jeśli" i "chcielibyśmy".

O tym, że kierowcy pojadą Północnym pod koniec 2011 drogowcy mówią od blisko dwóch lat. Wyznaczonej daty nie zmieniły ani problemy związane z kolejnymi falami powodziowymi, ani problemy z dostarczeniem przęsła, ani kłopoty z ostrą zimą.

CO JUŻ UDAŁO ZROBIĆ SIĘ NA MOŚCIE PÓŁNOCNYM OPOWIADA AGATA CHOIŃSKA, RZECZNICZKA PRASOWA ZMID:

film Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

bf//ec