Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Na Bemowie rozbił się samolot. Nie żyją dwie osoby

Najnowsze


Przed godziną 14 mały samolot spadł na ziemię na bemowskim lotnisku i stanął w płomieniach. Zginęły dwie osoby.

Według relacji świadków, samolot przechylił się, runął i uderzył w końcówkę pasa startowego. Od razu stanął w płomieniach, a słup czarnego dymu widać było z daleka.

Po chwili na miejscu pojawiła się straż pożarna, która ugasiła pożar. Niestety, we wraku znaleziono ciała. - Zginęły dwie osoby. Trwa zabezpieczanie terenu - poinformował Jerzy Frelek ze stołecznej straży pożarnej.

Spłonął błyskawicznie

- Tuż po starcie pilot zgłosił usterkę silnika. Próbował zawrócić i wylądować awaryjnie. Nie udało się to - relacjonuje Paweł Frontczak, rzecznik komendanta Państwowej Straży Pożarnej. - Był to ultralekki samolot, kompozytowy, więc spłonął błyskawicznie. Nie mieliśmy kogo ratować.

Samolot, który się rozbił, to tzw. ultralight, Liberty 2.

- Jakiekolwiek informacje o wstępnych przyczynach będą dostępne za około miesiąc - powiedział Maciej Lasek, przewodniczący państwowej komisji badania wypadków lotniczych.

Lotnisko Babice jest nieczynne do odwołania.

Awaryjne lądowanie

Tydzień temu na bemowskim lotnisku również doszło do groźnego wypadku. Podczas awaryjnego lądowania w samolocie typu cessna urwało się koło. Strażacy musieli uwolnić z maszyny pilota i pasażera, ale ostatecznie nikomu nic się nie stało.

Wypadek awionetki na Bemowieinternauta /warszawa@tvn.pl

mjc/roody

Źródło zdjęcia głównego: reporter 24/Kontakt24