Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Na beatyfikację pociągiem

Warszawa

| Polska Agencja Prasowafot

Ponad 1,5 tys. osób z całej Polski weźmie udział w kolejowej pielgrzymce do Rzymu z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Wśród nich warszawiacy. Dwa specjalne pociągi wyruszyły w piątkowy wieczór ze stolicy. Do Rzymu dojadą w nocy z soboty na niedzielę.

Pielgrzymka rozpoczęła w piątek o godz. 20.00 mszą w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Później ruszyła na Dworzec Gdański, skąd przed 22.00 odjechały pociągi do Rzymu.

Rozmodlone pociągi

Z pielgrzymami pojechało około 20 duchownych. W jednym z pociągów znalazło się ok. 100 osób zza wschodniej granicy, głównie polskich studentów, pochodzących z krajów byłego ZSRR.

W czasie podróży mają odbywać się konferencje na temat nauczania Jana Pawła II, rozważania i modlitwy.

Kilkanaście godzin w jedną stronę

Pociągi mają dotrzeć na rzymską stację San Pietro, niedaleko Watykanu, 30 kwietnia o godz. 23.50. Wyjazd powrotny z Rzymu do Warszawy zaplanowano na 1 maja, na godz. 22.00. Pielgrzymi mają wrócić do stolicy 2 maja wieczorem.

Wyjazd organizują wspólnie Duszpasterstwo Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej przy kościele św. Stanisława Kostki, Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ Solidarność i dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dwa składy pątnikom udostępniły PKP Intercity.

PAP/js/mz