Na Baletowej pojawią się autobusy. "Na początku przyszłego roku"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plAutobusy pojadą Baletową

Mieszkańcy Zielonego Ursynowa w końcu doczekają się linii autobusowej, którą wygodnie będą mogli dojechać do przystanku kolejowego w Dawidach lub do pierwszej linii metra. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego nowa linia wyjedzie na ulicę na początku przyszłego roku.

Nim to się stanie konieczne jest jednak wybudowanie na Baletowej odpowiedniej infrastruktury - obecnie autobusy nie kursują tam w ogóle. W sumie powstanie sześć par nowych przystanków. Zarząd Transportu Miejskiego zaprojektuje pięć par przystanków (poza tymi zlokalizowanymi na wlotach skrzyżowania Baletowej z Farbiarską). Szóstą parę zaprojektuje urząd dzielnicy Ursynów. To władze lokalne mają zapłacić za budowę przystanków oraz za budowę zawrotki dla autobusów przy granicy miasta.

- Mam nadzieję, że infrastruktura powstanie do końca bieżącego roku - mówi Paweł Mudant, kierownik działu organizacji przewozów ZTM.

Na nowy rok

Gdy przystanki już powstaną ZTM planuje uruchomić linię autobusową kursującą na trasie: Baletowa – Puławska – Płaskowickiej – Roentgena – Pileckiego – Herbsta – Metro Stokłosy – al. KEN – URSYNÓW PŁD. Trasa ta ma zapewnić mieszkańcom dojazd do stacji metra i przystanku kolejowego w Dawidach. - Linia wzmocni również połączenie Zielonego Ursynowa z pasmem ursynowsko-natolińskim, w tym z linią metra, dlatego też skierowana byłaby ciągiem ulic, po którym kursują linie 209 i 809, aby zapewnić wspólną ofertę dla tych linii ze wspólnych przystanków (a szczególnie z przystanku przy stacji metra Stokłosy) - zapowiada ZTM. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowa linia miałaby zacząć kursować na początku przyszłego roku.

jb/sk