Na A2 na razie nie zatankujesz

Warszawa

Na autostradzie A2 będzie można zatankować najwcześniej we wrześniu 2013 roku. W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trwają właśnie przetargi na operatorów MOP-ów, czyli miejsc obsługi podróżnych - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Do przetargu stanęły największe koncerny paliwowe, bo stacje benzynowe są główną częścią każdego MOP-u. GDDKiA na uruchomienie stacji dała operatorom 12 miesięcy.

Trzeba zatankować na zapas- Tankować trzeba będzie wcześniej. Na odcinku granicy w Świecku do Strykowa znajduje się łącznie 14 MOP-ów ze stacjami paliw (po siedem na jezdni w każdą stronę - red.) zarządzanych przez PKN, Orlen i BP - wylicza Urszula Nelken z GDDKiA. Dalej trzeba będzie się liczyć z paliwową luką. Na oddawanej we fragmentach (w niedzielę oddano kolejny jej odcinek, 17-kilometrową trasę łączącą Pruszków z Grodziskiem Mazowieckim) trasie Łódź-Warszawa stacji paliw nie będzie co najmniej do września. Zabraknie ich także przy szykowanej na Euro drodze ekspresowej S5 z Poznania do Gniezna, na trasie A1 Toruń-Łódź i A4 Tarnów-Ukraina. Ci, którzy nie zatankują na zapas, mogą liczyć na pomoc koncesjonowanej pomocy drogowej, która dowiezie brakujące paliwo. Koszty takiej usługi - bez ceny paliwa - to jednak aż 200 złotych.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

tvn24.pl/pk//kdj