Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

MZA wydłużają ikarusa. Krakowa nie przebiły...

Warszawa

| Eurosportfot. MZA

Na ulice Warszawy wyjadą wkrótce dwuprzegubowe ikarusy - zapowiada MZA w mailu rozesłanym do mediów. Pierwszy autobusy podobno przechodzą już testy przy Włościanskiej.

- Liczymy na to, że pojazdy dwuprzegubowe rozładują tłok na tak obciążonych liniach jak E-4, 190 czy 709 – zapowiada Adam Stawicki, rzecznik prasowy MZA. – Cieszymy się z pierwszych udanych testów autobusu Ikarusa 280P. Można powiedzieć, że już pierwsza jaskółka czyni nam wiosnę. Nowatorskim rozwiązaniem taniego, dużego i ekologicznego autobusu zainteresowały się już firmy komunikacyjne z Niemiec i Rosji. Ich przedstawiciele już wkrótce mają pojawić się w Warszawie, aby ocenić rozwiązania zastosowane w ikarusie 280P.

Wzorowany na Ikarusie293 nowy pojazd ma rzekomo 22 metry długości i, według MZA, jest jednym z najdłuższych autobusów na świecie.

Bylibyśmy pod wrażeniem, gdybyśmy nie spojrzeli w kalendarz. Jednak w związku z tym, że dziś jest 1 kwietnia, zmuszeni jesteśmy zwrócić uwagę MZA, że do rekordu im jednak daleko. Poniżej na zdjęciu autobus, którym zakasowały nas Krakusy z TVN24.

fot
fot. Robert Słuszniak
| Fakty w Południe