Muzyka wśród planet i gwiazd. Orbita Jazzu w Koperniku

Warszawa

CNKOrbita Jazzu

Już w piątek rusza pierwszy z cyklu wyjątkowych koncertów Centrum Nauki Kopernik. Jazzowej muzyce towarzyszyć będą projekcje w planetarium.

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas spotkań jazzowych nie tylko posłuchamy dobrze znanych standardów, ale także będziemy świadkami prawdziwych jam sessions. Muzyków inspirować będą otaczające ich widoki gwiezdnych konstelacji i najodleglejszych zakątków wszechświata, a ich gra nada rytm prezentowanym na żywo projekcjom.

Harmonia w ruchach planet

- Przekonanie, że światy muzyki i gwiazd są sobie bliskie towarzyszyło człowiekowi zawsze. Dla starożytnych Greków wszechświat był synonimem ładu i harmonii. Pitagoras szukał w kosmosie muzyki sfer. Johannes Kepler odnalazł w ruchach planet rzeczywistą harmonię – mówi Maria Grzonkowska z Nieba Kopernika.

Występować będą młodzi, polscy artyści, głównie związani z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina. Orbita jazzu odbywać się będzie do końca roku w wybrany piątek miesiąca o godz. 20.30. Na początek, 20 września usłyszymy improwizacje fortepianowe w wykonaniu Aldony Nawrockiej.

Podczas kolejnych koncertów z cyklu Orbita Jazzu wystąpią:

4 października – Magnolia Acoustic Quartet15 listopada – Kosmiczne Improwizacje: Jakub Sokołowski (fortepian) i Szymon Nidzworski (saksofon)6 grudnia – Smooth Jazz Night: Aldona Nawrocka (fortepian) i Tomasz Woźniak (trąbka)

Orbita Jazzu
CNK

b