Muzyka, warsztaty, spektakl. W weekend święto Śródmieścia

Warszawa

Urząd dzielnicy ŚródmieścieTak wyglądała jedna z edycji Dni Śródmieścia

Koncerty, spektakle, warsztaty – w weekend dzielnica Śródmieście będzie obchodzić swoje święto. W tym roku zorganizuje je z kilkudziesięcioma organizacjami pozarządowymi, radami osiedli, instytucjami kultury i kawiarniami.

"WSPÓLNIE DLA ŚRÓDMIEŚCIA" – to przewodnie hasło tegorocznych Dni Śródmieścia, które w sobotę i niedzielę odbędą się w parku im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza.

Dwie strefy

W godzinach 10.00-16.00 uruchomiona zostanie Strefa: Śródmieście w Działaniu, w ramach której odbędą się warsztaty i zabawy dla dzieci, będzie można nauczyć się fotografowania, filmowania i malowania.

Po 16.00 swoją działalność rozpocznie Strefa: Śródmieście Prezentuje (w sobotę do godziny 22.00, a w niedzielę do godziny 21.00). Pojawią się zespoły: Fasolki, Start Over i Boomslave oraz rapowe zespoły Fundacji Studio SKIT. Obejrzymy też sztukę napisaną przez mieszkańców ulicy Wspólnej pt. "Wspólna Sztuka".

Plenerowe kawiarnie

Zakończeniem święta będzie koncert absolwentek Studia Piosenki Domu Kultury Śródmieście. Usłyszymy przeboje światowego funku, rocka i popu w wyjątkowych wykonaniach Heli Adwent i Zuzy Pawlak.Będą również stanowiska gastronomiczne i kawiarni: Bar Prasowy, MiTo.art.café.books, Tarabuk oraz Bike Café.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAMran/b