Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Muzyk zatrzymany za pedofilię. Miał narkotyki

Warszawa

zdjęcie ilustracyjneMężczyzna próbował umówić się z nastolatką

W Nowy Rok, w jednym z lokali w Śródmieściu policja zatrzymała 47-letniego mężczyznę. Miał przy sobie narkotyki. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, Wacław W. jest podejrzewany o pedofilię.

- Po informacji od osoby prywatnej, 1 stycznia około 18.30 zatrzymaliśmy mężczyznę, który posiadał niewielką ilość narkotyków - poinformował Robert Szumiata oficer prasowy śródmiejskiej policji.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zatrzymany Wacław W. jest muzykiem mało znanego zespołu. Według naszego informatora może usłyszeć zarzut związany z pedofilią. 47-latek miał umówić się przez internet z osobą podającą się za 13-letnią dziewczynkę. Gdy przyszedł na spotkanie w restauracji na rogu Kruczej i Pięknej, został zatrzymany. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że biały proszek, który miał przy sobie to 1 gram amfetaminy.

W poniedziałek policja ma przekazać sprawę do prokuratury.

Coraz częstsze zatrzymania społeczne

Podobne jak wczorajsza akcje obywatelskie stały się ostatnio popularne. Budzą jednak kontrowersje. Niektórzy prawnicy są zdania, że ściganie tego typu przestępstw powinno należeć do służb, a zwykły człowiek stosując prowokację sam porusza się po granicach prawa.

Zobacz materiał magazynu "Blisko ludzi" o społecznych zatrzymaniach pedofilów:

Reportaż "Blisko ludzi"
TTV

md/mś