Muzyczne święto na 88 klawiszy

Warszawa

Szymon Ratajczyk / mat. prasoweKuba Płużek solo

Jeden z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia Kuba Płużek zagra w czwartek w Warszawie. W ramach obchodów międzynarodowego Piano Day solowe występy da także w kilku innych miastach.

Kuba Płużek to jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych pianistów młodej sceny jazzowej. W ostatnim czasie nagrywa i koncertuje głównie z własnym kwartetem, który tworzy z Maxem Muchą, Dawidem Fortuną i Markiem Pospieszalskim. Ale współtworzy wiele innych ciekawych projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Może pochwalić się współpracą z takimi tuzami jazzu jak Janusz Muniak, Zbigniew Wegehaupt, Michał Urbaniak, Greg Osby, czy Nigel Kennedy.

W Chopin Point zagra jednak solo. Pretekstem do serii takich koncertów jest Piano Day. Święto wymyślone przez niemieckiego pianistę Nilsa Frahma obchodzone jest od kilku lat, zawsze 88. dnia roku. Dlaczego akurat wtedy? Ponieważ tyle właśnie klawiszy ma fortepian. Impreza angażuje amatorów, jak i profesjonalnych muzyków w wielu miejscach świata. Celem jest realizacja ciekawych projektów fortepianowych oraz pielęgnowanie wielowiekowej tradycji grania na tym instrumencie. Kuba Płużek swoimi solowymi koncertami celebrować będzie Piano Day na scenach kilku polskich miast. Poza Warszawą zagra w Radomiu (29 marca), Łomży (30 marca), Olsztynie (31 marca), Bielsku-Białej (12 kwietnia).

Czwartek, 28 marcaChopin Point, Krakowskie Przedmieście 62Bilety 35 złotych

b