Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Muzeum Historii Żydów Polskich szykuje się do "małego otwarcia"

Najnowsze


Rozpoczęły się odbiory budynku Muzeum Historii Żydów Polskich. Nadal jest instalowana konstrukcja pod stałą wystawę placówki na Muranowie.

Obecnie trwa odbiór przez Państwową Straż Pożarną. W przyszłym tygodniu wejdzie sanepid – informuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Kiedy otwarcie?

Wkrótce mają rozpocząć się także odbiory wyposażenia pomieszczeń biurowych, kuchennych, restauracyjnych i szatni.

W 75 proc. gotowa jest konstrukcja stalowa pod wystawę stałą muzeum.

Oficjalna inauguracja ma się odbyć za rok, ale władze muzeum zapowiadają "małe otwarcie" na kwiecień.

ZOBACZ TEŻ: TAK WYGLĄDA NOWE LOGO MUZEUM.

Za 160 mln zł

Budynek muzeum zaprojektowany został przez fińskiego architekta Rainera Mahlamaekiego. Prosty z pozoru, z fasadą ze szkła i miedzi, we wnętrzu rozcięty jest na dwie części wielkim holem głównym o falujących ścianach, który ma symbolizować przejście Izraelitów przez Morze Czerwone. Muzeum ma 12,8 tys. metrów powierzchni użytkowej, z których jedną trzecią zajmie wystawa główna, a pozostałą część: wystawy czasowe, wielofunkcyjna sala audytoryjna na 450 osób, sale warsztatowe Centrum Edukacyjnego, centrum informacyjne, przestrzeń dla dzieci oraz restauracja i kawiarnia.

Jak podaje SZRM, koszt inwestycji to ok. 160 mln złotych.

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta pełni nadzór nad realizacją inwestycji, która jest finansowana przez urząd miasta i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CZYTAJ WIĘCEJ O MUZEUM.

O budynku Muzeum Historii Żydów PolskichMHŻP

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego: SZRM