Murawa przy placu Zamkowym. Powstało boisko dla młodych piłkarzy

Warszawa

TVN24Strefa kibica na placu Zamkowym

Przy placu Zamkowym powstało boisko do gry w piłkę. To jeden z elementów Neutral Fan Zone, która powstała w związku z środowym finałem Ligi Europy na Stadionie Narodowym.

DUŻE ZMIANY W KOMUNIKACJI W ZWIĄZKU Z FINAŁEM - CZYTAJ WIĘCEJ.

- Boisko powstało niedaleko kościoła św. Anny. Na razie jednak nic się na nim nie dzieje – powiedział ok. godz. 9 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Mini Mistrzostwa Warszawy

Jak już pisaliśmy, stanie się areną Mini Mistrzostw Warszawy, w których weźmie udział w sumie 16 młodzieżowych drużyn chłopców z rocznika 2004/2005, trenujących piłkę nożną w warszawskich klubach i stowarzyszeniach.

Ulice zamknięte już od rana. Finał Ligi Europy przysporzy utrudnień

Każdy zespół liczy 12 zawodników. W półfinałach i finale grać będzie po 5 kadrowiczów (4 w polu + bramkarz). Pozostali są zawodnikami rezerwowymi. Drużyny wyłonione w eliminacjach rywalizować będą o zwycięstwo na placu Zamkowym, na specjalnym przygotowanym boisku o wymiarach 15 na 30 metrów. Półfinały rozgrywane będą we wtorek, 26 maja, w godz. 11.00-16.00, a finały w środę, 27 maja w godz. 11.00-17.00. Mecz o trzecie miejsce rozegrany zostanie około godz. 16.00 a mecz o mistrzostwo około godz. 16.40. Gala finałowa oraz wręczenie nagród uczestnikom zmagań odbędzie się o godz. 17.30. W przerwach między meczami, a także po zakończeniu rozgrywek odbędą się pokazowe spotkania AMP Futbolu.

Neutral Fan Zone

Na placu Zamkowym powstanie również strefa kibica. Meczu w niej jednak nie zobaczysz. Będzie za to puchar Ligi Europy. To ostatnia szansa na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z trofeum, nim trafi on do zwycięzców spotkania Sevilla FC - Dnipro Dniepropetrowsk.

Neutral Fan Zone będzie działała we wtorek, 26 maja, w godz. 11.00-17.00 i środę, 27 maja, w godz. 11.00-19.00.

CZYTAJ WIĘCEJ O STREFIE KIBICA.

ran