Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Multimedialny Bazyliszek przyciągnął 31 tysięcy widzów

Najnowsze

Magiczny pokaz w Parku Fontann.
TVN 24Magiczny pokaz w Parku Fontann.

Premierowy pokaz fontann przyciągnął na Podzamcze tysiące osób. Widzowie oglądali opowieść o energii napędzającej stolicę i tańczącą w rytm muzyki wodę. Kolejna szansa na obejrzenie widowiska w sobotę i niedzielę.

W piątek o godz. 21 po raz pierwszy warszawiacy i turyści mogli zobaczyć pokaz "Światła wody". Chętnych nie brakowało.

"Inauguracyjny pokaz - 31 tysięcy widzów" - poinformował na portalu społecznościowym Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Bazyliszek, czarodziej i Złota Kaczka

Jak podaje Stołeczna Estrada, która zarządza Parkiem Fontann, tegoroczny pokaz to opowieść o podziemnym świecie, po którym prowadzi nas Bazyliszek. W animacjach pojawi się też m.in. Złota Kaczka i czarodziej sterujący neonami, mostami, latarniami oraz fontannami. - Całość to fantastyczna opowieść o tym, jak dostarczana jest moc Warszawie - zapowiada SE.

Obrazom prezentowanym na wodnym ekranie towarzyszą komputerowo sterowane fontanny, światła i lasery oraz muzyka.

Pokaz trwa ok. 25 minut, będzie można go zobaczyć również 2 i 3 maja. A później w każdy piątek i sobotę do 26 września (w maju i we wrześniu start o godzinie 21.00, w czerwcu, lipcu i sierpniu o godzinie 21.30).

Miliony barw

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw). Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

Inauguracyjny pokaz fontann
Inauguracyjny pokaz fontannTVN24

ZOBACZ ZDJĘCIA REPORTERÓW 24

ran

Pozostałe wiadomości