Najnowsze

Multimedialne syrenki zatańczą na Podzamczu

Najnowsze


Tegoroczny pokaz w Multimedialnym Parku Fontann sięga do jednej z najsłynniejszych postaci z warszawskich legend. Syreny będą bohaterkami szóstej odsłony widowiska na Podzamczu.

Opowieść o warszawskich syrenach i legendach z nimi związanych odnosić się będzie zarówno do współczesnego miasta, jak i jego historii. - Początek maja warszawiakom i turystom tradycyjnie kojarzy się z uruchomieniem tej oryginalnej rozrywki w Warszawie. Zapraszam więc także w tym roku na kolejne, zupełnie nowe widowisko – mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Tegoroczny pokaz sięga do jednej z najsłynniejszych postaci z warszawskich legend. Na jego potrzeby stworzone zostały nowe wcielenia syrenki. Będą to współczesne, młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta.

Uśmiechnięte postacie

Scena przedstawienia rozegra się w różnych miejscach Warszawy, nad Wisłą, na Starym Mieście oraz w jednej ze szkół. Uśmiechnięte pojawią się wszędzie tam, gdzie trzeba będzie komuś pomóc. Pokaz ma się charakteryzować pełnią energii, kolorów i pozytywnego przesłania. Urząd miasta podaje, że równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim "Danuta". Etnografka, poetka, autorka piosenki "Hej, chłopcy, bagnet na broń!", uczestniczka powstania warszawskiego zginęła w pierwszych dniach zrywu. Przed wojną pozowała jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła spiżowy pomnik warszawskiej syreny do dziś stojący nad Wisłą. – Przypomnimy ją w symboliczny sposób. Chcieliśmy złożyć hołd tej wyjątkowej postaci – wyjaśnia Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem imprezy.

Miliony barw

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw). Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

W zeszłym roku do Parku Fontann przyszło 31 tysięcy widzów. Zobacz jak wyglądał pokaz:

Magiczny pokaz w Parku Fontann.
Magiczny pokaz w Parku Fontann. TVN 24

ło/ec

Źródło zdjęcia głównego: goculture.pl

Pozostałe wiadomości