Mucha wygrała zakład, ale i tak pobiegnie

Warszawa

Joanna Mucha, minister sportu - fot. TVN24

12 lutego minister sportu Joanna Mucha będzie biegać wokół Stadionu Narodowego. W tak nietypowy sposób zamierza uczcić otwarcie nowego obiektu.

Bieganie wokół Stadionu Narodowego było przedmiotem zakładu, który minister sportu zawarła z dziennikarzami pod koniec stycznia. - Mogę się założyć, że impreza otwarcia się odbędzie. Jeśli nie, to mogę biegać wokół stadionu - mówiła pod koniec stycznia Mucha.

Minister pobiegnie

Mimo, że rzutem na taśmę udało się główną arenę Euro 2012 otworzyć (zgodę miasto wydało dwa dni przed imprezą), minister sportu postanowiła i tak pobiegać wokół stadionu. Wraz z nią może pobiec każdy chętny do nietypowego uczczenia otwarcia nowego obiektu. Zamknięte na cztery spusty bramy wokół areny otworzą się w 12 lutego.

- Chcemy, zeby wszyscy, którym zima nie straszna pobiegli z nami. Wszyscy bez wyjątku zakładamy dresy, adidasy i ruszamy - mówi rzecznik ministerstwa Paweł Wiśniewski. Teraz trwają ustalenia szczegółów scenariusza imprezy.

Stadion czeka na trawę

Oficjalnie Stadion Narodowy został otworzony z kilkumiesięcnzym opóźnieniem w ostatnią niedzielę. Koncerty zagrały Voo Voo i Haydamaki, Zakopower, Coma, T. Love i Lady Pank. Inauguracyjną imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Na arenie trwa tymczasem wciąż instalacja murawy, na której 11 lutego mają zagrać w meczu o Superpuchar Polski Legia Warszawa i Wisła Kraków. - Prace postępują bardzo szybko – przekonywał we wtorek Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu. Jak dodał, stadion na pewno będzie gotowy na mecz o Superpuchar Polski.

bako/par