Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Mroźny poranek w Warszawie. Posypywarki w akcji

  TVN Warszawa

  Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plPosypywarki w akcji

  Nad ranem temperatura spadła do -10 stopni. Padał też śnieg. Na stołeczne ulice i mosty wyjechały 42 posypywarki. W ciągu dnia termometry wskażą -4 stopnie.

  Jak poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta, akcja posypywania ulic rozpoczęła się o godz. 4.30. Oczyszczana jest m.in. ulica Dolna, Belwederska, Spacerowa, Karowa.

  Jeżeli będzie potrzeba, ZOM zleci kolejne działania. ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Jest to ok. 40 proc. stołecznych dróg.

  Pozostałe oczyszczane są między innymi na zlecenie urzędów dzielnic.

  Mroźny wtorek

  Nad ranem termometry wskazały - 10 stopni. Jak informuje tvnmeteo.tvn24.pl, w ciągu najbliższej doby pogoda w Warszawie będzie typowo zimowa. Możliwe są przelotne opady śniegu.

  W ciągu dnia słupek rtęci pokaże - 4 stopnie Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w ciągu dnia wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

  WIĘCEJ O POGODZIE PRZECZYTASZ NA TVNMETEO.TVN24.PL

  Zobacz wyjątkowe ujęcia ośnieżonej stolicy z kilkudziesięciu metrów nad ziemią:

  Zimowa Warszawa z lotu ptaka
  TVN 24

  Mroźna aura sprawiła, że na Wiśle pojawił się malowniczy śryż:

  Śryż na Wiśle
  Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

  kś/r