MPWiK: przed remontem awarii nie było

Warszawa

| Fakty w PołudniePracownicy MPWiK szukają przyczyn awarii fot

Wodociągowcy znów rozkopią plac Grzybowski. Mieszkańcy trzech bloków są pozbawieni wody. O awarii w tym rejonie poinformowali internauci tvnwarszawa.pl. Według rzecznika MPWiK, winny może być... niedawny remont pl. Grzybowskiego.

- Kolejna awaria wodociągów na placu Grzybowskim w ciągu tygodnia - alarmują na warszawa@tvn.pl. Bez wody są trzy bloki. Kiedy temperatura wzrosła, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podstawiło beczkowóz z wodą.

Wodociągowcy próbują zlokalizować awarię. - Pracownicy zdejmują kostkę na parkingu, potem ją ułożą z powrotem - powiedział TVN Warszawa Bartosz Milczarczyk, rzecznik MPWiK.

Mieszkańcy tracą cierpliwość

Widzowie TVN Warszawa skarżą się, że to już kolejna podobna awaria w rejonie pl. Grzybowskiego w ostatnim czasie.

- Mamy trzecią czy czwartą awarię wodociągową w tym tygodniu, a w ciągu miesiąca chyba szóstą nawet. Panowie co chwila wyłączają wodę bez uprzedzenia. Wszystkie punkty gastronomiczne muszą być zamknięte po raz kolejny - narzeka jedna z osób dzwoniących do Miejskiego Reportera.

Naprężenia gruntu

Zarzuty mieszkańców odpiera MPWiK. - To rzeczywiście kolejna awaria, ale nie w ciągu tygodni, a miesięcy – mówi Milczarczyk. Pojawiły się cztery nieszczelności, każda na innej rurze – dodaje. Skąd takie nasilenie awarii? - Prawdopodobnie ma to związek z przebudową placu Grzybowskiego – przypuszcza rzecznik.

W latach 2008 i 2009 w tym rejonie nie było żadnej awarii. – Podejrzewamy, że przyczyną mogą być naprężenia gruntu, powstałe po robotach ziemnych. Wcześniej był on ustabilizowany i nic się nie działo – tłumaczy Milczarczyk. Jego zdaniem będzie to ostatnia awaria, ponieważ wszystkie rury które mogły pęknąć zostały już wymienione.

js/mz