Można poszerzać Górczewską

Warszawa

| Wolne Sądy / Youtubefot

Jest pozwolenie na rozbudowę ulicy Górczewskiej na odcinku od pętli Górczewska do granic miasta. Dokument wydał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Zanim rozpoczną się prace, dorogowcy muszą przejąć kilkanaście działek potrzebnych pod inwestycję.

W ramach modernizacji ul. Górczewskiej powstaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Poszerzony odcinek będzie pełnił funkcję dojazdu do trasy ekspresowej S8.

W przyszłości poszerzenie ul. Górczewskiej pozwoli na wybudowanie dwupoziomowego skrzyżowania z planowaną ul. Nowolazurową.

Wybudują w rok

Jak zapewnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych rozbudowa ruszy jeszcze w tym roku i potrwa około 12 miesięcy. Wykonawcą prac będzie Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Zanim jednak drogowcy rozpoczną prace muszą przejąć jeszcze 14 działek potrzebnych dla inwestycji. W sumie jest ich 67. – Dziesięć jest w trakcie przejmowania, w przypadku czterech dzielnica dopiero szuka lokali zastępczych – tłumaczy Gajewska.

Kolejny termin

Rozbudowa Górczewskiej była zapowiadana już do dawna. W 2009 roku los inwestycji stanął pod znakiem zapytania z powodu braku pieniędzy. Te udało się znaleźć w budżecie na 2010 rok. Urzędnicy zapowiadali nawet, że prace ruszą w połowie ubiegłego roku. Tym razem na drodze szerszej Górczewskiej stanęły działki, które trzeba przejąć żeby rozpocząć inwestycję.

bf/par