Można otwierać kolejny odcinek A2: Jaktorów-Pruszków

Można otwierać odcinek D

-Jest zgoda na użytkowanie 18-kilometrowego odcinka "D" autostrady A2 – poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego. Wydał ją mazowiecki inspektor nadzoru budowlanego.

Chodzi o odcinek pomiędzy Jaktorowem i Pruszkowem.

Pozwolenie umożliwia otwarcie 18-kilometrowego odcinka. Ta procedura leży w rękach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Na razie nie ma daty otwarcia tego fragmentu trasy - mówi Urszula Nelken, rzecznik GDDKiA. - Kiedy wykonawca ustawi oznakowanie musi się zebrać komisja i sprawdzić czy wszystko zgadza się z projektem - dodaje.

To drugi fragment autostrady, który zostanie otwarty. Z wtorku na środę drogowcy udostępnili kierowcom odcinek E pomiedzy Pruszkowem a Konotpoą.

Najgorzej na odcinku C

Fragment autostrady A2, która połączy Warszawę z Łodzią, miał być gotowy na Euro. 91-kilometrowa trasa Stryków-Konotopa została podzielona na pięć odcinków. Każdy z nich ma innego wykonawcę. Odcinek E o dł. 7,1 km Pruszków-Konotopa, wyceniony na 428 mln zł wybudowało konsorcjum firm BUDIMEX-DROMEX S.A. i FERROVIAL AGROMAN S.A.

Odcinek C to najmniej zaawansowana część autostrady - wciąż nie wiadomo, czy wykonawca udostępni drogę na Euro 2012. Minister transportu Sławomir Nowak w rozmowie z TVN24 nie wykluczał także, że odcinek "C" może uzyskać przejezdność w trakcie trwania mistrzostw.

Według dokumentów, data zakończenia prac na odcinkach A i C to 15 października 2012 roku, a na odcinku B - 6 czerwca 2012.

Objazd drogą nr 70 i 2 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała alternatywne propozycje ewentualnych objazdów odcinka "C".

Plan orientacyjny odcinka "D"a2strykow-konotopa.pl

ran//ec

Pozostałe wiadomości