Można budować Nowolazurową

Warszawa

| Fakty po południu TVN24fot. TVN Warszawa

W przeciągu najbliższych 18 miesięcy powstanie pierwszy odcinek ulicy Nowolazurowej od węzła w Al. Jerozolimskich do ulicy ks. J. Chrościckiego - obiecują urzędnicy. Wybuduje go firma STRABAG za 123, 5 miliona złotych, z którą właśnie podpisano umowę.

Ratusz na całą inwestycję przeznaczył ponad 220 mln zł. Pierwszy odcinek ul. Nowolazurowej od węzła w Al. Jerozolimskich do ulicy Chrościckiego będzie miał długość ok. 2,6 km. Ulica będzie wyposażona w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, wiadukt nad linią kolejową Warszawa- Katowice i tunel pod linią kolejową Warszawa - Poznań (w rejonie stacji PKP Warszawa - Ursus).

Problem: pieniądze

Docelowo Nowolazurowa ma zostać połączona z Lazurową. W ten sposób kierowcy będą mogli dojechać aż do Trasy AK. Kiedy to się stanie? – To zależy od pieniędzy. Na razie ich nie mamy – rozkładaja ręce urzędnicy.

- Drugi etap inwestycji byc może uda się rozpocząć w latach 2014-2016. Wtedy będą nowe budżety unijne - zapowiedziała pod koniec zeszłego roku prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

ec