Można budować Dworzec Zachodni

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji pozwolił kolejarzom założyć spółkę z deweloperem. Oznacza to, że wreszcie będzie można przebudować Dworzec Zachodni.

W wyniku koncentracji HB Reavis Group i PKP będą wspólnie kontrolowały spółkę West Station Investment, która zajmie się budową nowego dworca kolejowego Warszawa Zachodnia i komercyjnym zagospodarowaniem przyległych terenów.

Za 110 mln euro

Umowę na budowę nowego dworca PKP podpisało już w czerwcu, jednak dopiero teraz UOKiK wyraził zgodę na koncentrację firm. Jak twierdzą kolejarze i inwestor, nowy dworzec ma powstać do 2014 roku, a do 2017 r. inwestor wybuduje kompleks biurowo – usługowy. Koszt całego przedsięwzięcia to 110 milionów euro.

Parking na 1000 aut

Wejście na dworzec możliwe będzie zarówno z podziemnego tunelu, jak i części naziemnej. Obok dworca zbudowane zostanie nowoczesne centrum biznesowe, składające się z siedmiu budynków biurowych. Pod nimi znajdzie się dwupoziomowy parking podziemny na tysiąc aut. Parking dla podróżnych przygotowany zostanie od strony ul. Tunelowej.

To już druga inwestycja firmy HB Reavies w Warszawie. Pierwsza to biurowiec Konstruktorska Business Center na Mokotowie.

mjc//ec