Możesz wstąpić do Chóru warszawiaków. "Wiek i barwa głosu bez znaczenia"

Warszawa

MPWChór warszawiaków

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza uzdolnione wokalnie osoby do akcji muzycznej "Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki". Casting do Chóru warszawiaków odbędzie się już w ten weekend, a wielkie śpiewanie powstańczych piosenek - w sierpniu na pl. Piłsudskiego.

Casting odbędzie się w sobotę i niedzielę w godz. 10-20.30 (14.00-15.00 przerwa) na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wiek i barwa głosu bez znaczenia

- Jego pomysłodawczynią była wokalistka Weronika Grozdew-Kołacińska, która co roku 1 sierpnia prowadzi zespół podczas akcji muzycznej "Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki". W tym roku zdecydowaliśmy się na casting do Chóru warszawiaków, który śpiewając wśród publiczności, będzie zachęcał tych, którym brakuje śmiałości do aktywnego udziału we wspólnym wykonaniu piosenek powstańczych - opowiadała PAP Justyna Rudkowska z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Muzeum poszukuje osób, które pragną wspomóc wokalnie akcję śpiewania, która w tym roku odbędzie się już po raz ósmy. Po rocznej przerwie, spowodowanej remontem, impreza wraca na pl. Piłsudskiego.

- Nie ma znaczenia wiek czy barwa głosu kandydata. Najważniejsze, by osoby zgłaszające się potrafiły śpiewać, a także by temat Powstania Warszawskiego był im bliski. Osoby pragnące wziąć udział w castingu muszą przygotować dwa utwory o tematyce powstańczej, maksymalnie do trzech zwrotek - relacjonowała Rudkowska.

Potrzebują do 150 osób

Chętni do wzięcia udziału w castingu muszą wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny w siedzibie muzeum. Casting ma formułę otwartą, może w nim uczestniczyć każda pełnoletnia osoba. Kandydaci mogą występować jedynie solowo, a utwory wykonywać a cappella, z podkładem muzycznym (półplayback nagrany na płycie CD/DVD lub na USB) lub z akompaniamentem instrumentu (zespoły muzyczne nie biorą udziału).

O przyjęciu do chóru kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną. W przypadku dużego zainteresowania organizator utworzy tzw. listę rezerwową. Po zakwalifikowaniu uczestnicy mają obowiązek uczestniczenia w minimum czterech, z proponowanych w ramach projektu próbach oraz w końcowej akcji muzycznej.

Docelowo chór ma liczyć do 150 osób. - Jego uczestnicy nie będą stać na scenie, ale stojąc grupkami w poszczególnych sektorach pl. Piłsudskiego pomogą we wspólnym śpiewaniu uczestnikom akcji muzycznej "Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki" 1 sierpnia na pl. Piłsudskiego - podsumowała Rudkowska.

TAK WYGLĄDAŁO ŚPIEWANIE (NIE) ZAKAZANYCH PIOSENEK:PAP/ran

(Nie) zakazane piosenki
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl