Możesz mieć swoje drzewo na placu Grzybowskim

Warszawa

UMPl. Grzybowski

Czy można posadzić dąb na pl. Grzybowskim? Tak, ale pod warunkiem, że wcześniej wygra się aukcję stołecznego ratusza, wspierającą 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można już licytować.

Za kilka dni 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizowany wspólnie z TVN i TVN24 będzie ogólnopolską kwestą na zakup sprzętu medycznego dla dzieci i seniorów.

Stołeczny ratusz włącza się w akcję aukcją wspierającą tegoroczną WOŚP. Tym razem zwycięzca licytacji będzie mógł posadzić drzewo na pl. Grzybowskim. Będzie to dąb kolumnowy Quercus "Monument", odznaczający się długowiecznością i zwartą, gęstą koroną.

Wielkie serce warszawiaków

– To drzewo zawsze będzie przypominało o wielkim sercu warszawiaków wspierających zbiórkę dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. - A zwycięzca aukcji, oprócz tego że wspomoże szczytny cel fundacji WOŚP, będzie miał swój udział w zazielenianiu naszego miasta – dodaje.

Oczywiście zwycięzca aukcji na zasadzenie dębu będzie musiał poczekać. Te zaplanowane jest na przełomie marca i kwietnia 2017 roku. Jak informuje ratusz, moment posadzenia drzewa oraz nazwisko zwycięzcy aukcji zostaną uwiecznione na pamiątkowej tabliczce, która będzie umieszczona przy dębie.

Wszystkie środki z licytacji zasilą konto 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcja ruszyła w czwartek 12 stycznia w samo południe.

Trwają ostatnie przygotowania do tegorocznego finału:

Przygotowania do 25. finału WOŚP
TVN24

skw/b