Mówią "nie" poważnym patronom. Będzie rondo imienia Bolka i Lolka?

ZMIDJedno z rond podczas ostatnich prac

Imię Bolka i Lolka to jedna z propozycji dla nowego ronda w Śródmieściu. - Chcielibyśmy, żeby jego nazwa była związana z czymś dziecięcym i dobrze kojarzyła się małym pacjentom Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, który znajduje się w okolicy - tłumaczy radna PO, Anna Nehrebecka.

O rondzie przy ul. Kopernika pisaliśmy w połowie listopada. To jedno z dwóch, które powstało w tej okolicy. Szybko pojawił się pomysł, żeby je nazwać.

Większość propozycji nazw została już odrzucona przez stołecznych radnych. Tylko jedna bardzo im się spodobała: rondo imienia Bolka i Lolka.

- Rozmyślamy nad jakąś dziecięcą nazwą. Rondo jest niewielkie i znajduje się niedaleko szpitala dziecięcego - tłumaczy w rozmowie z tvnwarszawa.pl przewodnicząca komisji ds. nazewnictwa przy Radzie Warszawy, Anna Nehrebecka z radna PO.

"Nie" dla poważnych patronów

Jak mówi Nehrebecka, były pomysły, żeby rondo to poświęcić któremuś z poważnych patronów, ludzi zasłużonych dla Warszawy i Polski. Radni się na to nie zgodzili.

- Jeśli w ogóle rondo dostanie nazwę, będzie to coś wesołego i małego, ale trudno jest mi teraz powiedzieć, kiedy to nastąpi - mówi Nehrebecka.

Ostatnie prace przy rondach na Powiślu:

Ostatnie prace na fragmencie ul. Świętokrzyskiej
Ostatnie prace na fragmencie ul. Świętokrzyskiej tvnwarszawa.pl

ij/mz

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości