Motorowerzysta potrącił policjantkę

Warszawa

ksp.waw.plUciekał skuterem z papierosami bez akcyzy

23- letni mężczyzna wiózł skuterem papierosy bez akcyzy. Gdy próbowała zatrzymać go policja, zaczął uciekać i potrącił policjantkę. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków.

Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę motoroweru na Żoliborzu. Ten jednak zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Na Wybrzeżu Gdyńskim Damian J. zatrzymał się, po chwili ruszył i wtedy potrącił policjantkę.

Grozi mu 10 lat

Mundurowi ponownie ruszyli w pościg. 23-latek próbował wjechać pomiędzy jadące pojazdy i wówczas uderzył w dwa samochody, po czym porzucił skuter i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego supermarketu. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Bardzo szybko wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Badanie wykazało, że 23-latek kierował skuterem będąc pod wpływem marihuany, ponadto przewoził 45 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjantka ruchu drogowego, która próbowała zatrzymać kierowcę, z obrażeniami nogi trafiła do szpitala.

lata//ec