Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Most Śląsko-Dąbrowski: "Mandaty sypią garściami"

Warszawa


Pierwsze godziny po otwarciu mostu Śląsko-Dąbrowskiego i placu Wileńskiego nie należały do najłatwiejszych - zarówno dla kierowców, jak i przechodniów. Jak relacjonuje Reporter 24 Piotr_Tomczyk, strażnicy miejscy i policjanci mieli tam pełne ręce roboty.

- Od poniedziałku, ze względu na zamknięty tunel Wisłostrady i liczne objazdy, do użytku dla kierowców indywidualnych oddano ponownie most Śląsko-Dąbrowski. Wraz z otwarciem przejazdu drogowcy tak umiejętnie rozstawili znaki, że bardzo prosto można nadziać się na minę - relacjonuje Piotr_Tomczyk."Ściana znaków i informacji"- Od południa garściami sypią się mandaty. Kierowcy są zszokowani i dziwią się strażnikom miejskim, dlaczego zostali ukarani. Udało się nagrać, jak funkcjonariusz idzie z pechowcem i na własne oczy pokazuje znak, do którego jadący mostem kierowca się nie dostosował.Od strony wyjazdu z tunelu Trasy W-Z dosłownie uderza kierujących ściana znaków i informacji, z czego jedna brzmi:"Obowiązuje w godz. 6-10 i 15-19 za wyjątkiem sobót, niedziel i świąt' a zaraz nad nią 'Nie dotyczy autobusów, komunikacji publicznej, TAXI, służb miejskich, poj. z identyfikatorem wg wzoru AGP, pojazdów jednośladowych".Inny ciekawy znak: "Budowa II linii metra, zamknięta Trasa W-Z na odc. Wisłostrada - ul.Grodzka dla ruchu indywidualnego w dni powszednie w godz. 6-10 i 15-19'. Zamieszanie na samym moście jest na tyle duże że strażnicy miejscy nie nadążają z wystawianiem mandatów. Czasem bywa tak że zatrzymywane są nawet 4 auta jednocześnie" - informuje Reporter 24.- Razem z potężnym zamieszaniem na samym moście, sporo problemów jest również przy Wileńskim. Z powodu puszczonego ruchu zostało zlikwidowane przejście dla pieszych. Jednak wiele osób (z przyzwyczajenia) nadal przechodzi, natykając się tym samym na stojących po drugiej stronie policjantów - relacjonuje Piotr_Tomczyk.Czytaj też na Kontakt24.tka/roody