Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Most Poniatowskiego zamknięty do północy

Warszawa

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plWjazd na most Poniatowskiego został zamknięty o godz

Mecz Czechy-Portugalia to nie tylko sportowe emocje, ale też spore utrudnienia dla warszawiaków. Punktualnie o godz. 16.00 dla ruchu indywidualnego został zamknięty most Poniatowskiego. Od 22.30 nie jeżdżą nim także tramwaje.

- Rozpoczęły się przygotowania do planowego wyłączenia ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich. Najpierw wyłączany jest ruch tramwajów w kierunku Pragi. Tymczasowo utrzymany jest jeszcze ruch tramwajów w kierunku centrum, ale tylko dla linii skręcających z al. Zielenieckiej - poinformował o godz. 22 Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Po godz. 22.30 wyłączony został ruch tramwajowy na moście Poniatowskiego również w kierunku centrum, a także w al. Zielenieckiej i w al. Waszyngtona w kierunku ronda Wiatraczna.

Wcześniej wyłączony został ruch tramwajowy w al. Waszyngtona, na odcinku między rondem Wiatraczna a rondem Waszyngtona. - Chodzi o bezpieczeństwo kierowców autobusów. Na jezdni al. Waszyngtona ustawione zostały już bowiem autobusy, które będą kursowały na liniach parkingowych P - wyjaśnia Igor Krajnow.

Pomogą informatorzy

W sprawnym dojechaniu na stadion, czy do strefy kibica, pomaga ok. 70 informatorów ZTM. Spotkać ich można m.in. na dworcach kolejowych, przystankach kolejowych Stadion i Powiśle, na Lotnisku Chopina, w okolicach Stadionu Narodowego czy na Starówce. Ubrani są w czerwone kamizelki odblaskowe oznaczone dużą białą literą "i" na granatowym tle oraz piktogramami z nazwami różnych środków transportu.

Organizacja po meczu

Około godziny 22.45 na trasy wrócą linie autobusowe – oznaczone literą P – które będą kursowały na odcinkach Stadion Narodowy – parkingi P+R.

Sympatyków futbolu będą rozwoziły również pociągi SKM i Kolei Mazowieckich, kursujące ze stacji Stadion.

Powrót ze strefy kibica

Kibice bawiący się w strefie kibica będą mieli do dyspozycji linie autobusowe – oznaczone literą F – wyruszające w trasy z ulicy Marszałkowskiej i Królewskiej.

Linie będą kursowały w godzinach 22.00 – 2.00, z częstotliwością zgodną z zapotrzebowaniem pasażerów. Autobusy będą zatrzymywały się "na żądanie" na wszystkich napotkanych przystankach.

Dodatkowo, o godzinie 22.00 zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa 76, kursująca na trasie: pl. Narutowicza - Filtrowa - Krzywickiego - Nowowiejska - al. Niepodległości - Chałubińskiego - al. Jana Pawła II - Słomińskiego - most Gdański - Starzyńskiego - Odrowąża - Matki Teresy z Kalkuty - Rembielińska - Annopol.

mjc/b